Távozik a Magyar Telekom egyik vezérhelyettese
Keszég Attila december 31-i hatállyal távozik pozíciójából, és 2015. január 1-jétől a Deutsche Telekom csoport európai központjában tölt be európai hatáskörű vezetői pozíciót.
Keszég Attila december 31-i hatállyal távozik pozíciójából, és 2015. január 1-jétől a Deutsche Telekom csoport európai központjában tölt be európai hatáskörű vezetői pozíciót.
Pozitívan érintené a Magyar Telekomot az a törvényjavaslat, mely szerint versenypiaci szolgáltatóként a távközlési cég is érvényesíthetné a rezsicsökkentést – írta a Napi Gazdaság.
A Magyar Telekom támogatói szerződést kötött az FTC-vel az utánpótlásért.
Független belső vizsgálat zajlik a Magyar Telekom Nyrt.-nél, az Origo Zrt. tulajdonosánál az Origo főszerkesztője távozásának körülményeit illetően – ismerte el a nol.hu szerint a cég kommunikációs igazgatósága a portálnak küldött válaszában.
Állami tulajdonba kerülő MKB Bank, határozott uniós szankciók Oroszország ellen, komoly elbocsátás a Magyar Telekomnál, megálló alapkamat, csúszóban lévő devizahiteles forintosítás. Ángyán József pedig újabb jelentést adott ki a földmutyikról. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Elfogadták a devizaadósok mentőcsomagját, a politikusokat kivették a reklámadó hatálya alól, Brüsszel megint odacsaphat Magyarországnak, elhullanak a hazai bankszámlák, a csoki durván drágul, Széles Gábor repteret venne. Az oroszok pedig Krímet ábrázoló bankót nyomnak. Ez történt a héten a gazdaságban.
Több millió forintos kötbérigényt szeretne érvényesíttetni a Magyar Telekommal szemben Szabó Péter, akinek öt éve 42 ezer forintos roamingdíjat számoltak fel, miután Svájcból az az iPhone-járól elküldött egy e-mailt. A keletkező adatforgalom utáni mellbevágó összeget a férfi nem fizette be, sőt perre ment, amit megnyert. Az ügyben kirendelt szakértő megállapította, hogy a Data Roaming szolgáltatás engedélyezésekor mindig lesz olyan adatforgalom, amelyet a felhasználó nem közvetlenül kezdeményezett. A Telekom a megkeresésünkre csak annyit reagált, hogy a per lezárult.
Kedden délelőtt a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Hivatalban (NMHH) „bontották” az új frekvenciahasználati pályázatokat. Előzetesen az tűnt a legnagyobb talánynak, hogy vajon a három mobilszolgáltató továbbra is jobban fél-e egymástól, és előre menekül-e, minthogy bevállaljon egy takarékosabb, konzervatívabb, de talán némi arcvesztéssel járó beruházási politikát. A félelem győzött, de a találgatások kereszttüzébe az került, hogy mit akar a mezőnyben a Digi?
Az anyacég megcáfolta azokat a híreszteléseket, miszerint felvásárolnák a Magyar Telekomot, és a tőzsdéről is kivezetnék. A cáfolat hatására gyengültek a cég papírjai.
Újabb részletek derülnek ki a Figyelő legfrissebb számában arról, hogy hogyan alakult a kormány és a Magyar Telekom, illetve az Origo Zrt. viszonya, amelynek következményeképpen úgy bocsátották el a lap főszerkesztőjét, hogy a kirúgásról volt főnöke ma már elismeri, hogy nem gondolta végig a következményeit.
Egyik napról a másikra a felére esett a nagyvárosi 4G szolgáltatáshoz elengedhetetlenül szükséges 1800 MHz-es frekvenciasáv pályázati kiírásban szereplő minimumára. A legjobban ez a Magyar Telekomnak kell, így nekik jöhet ez a legjobban. Utánanéztünk, mi lehet a háttérben.
A demonstrációt pénteken 17 órára szervezték. A tüntetők a prágai T-Mobile-székház elől a magyar nagykövetség elé vonulnak sajtószabadságot követelve.